اوبونتو ۲۰٫۱۰ – تاریخ انتشار و قابلیت ها (پست بروز میشود)

اوبونتو ۲۰٫۱۰ – تاریخ انتشار و قابلیت ها (پست بروز میشود)

توسعه دهندگان اوبونتو بعد از ubuntu 20.04 LTS ، تمرکز خود را روی انتشار اوبونتو ۲۰٫۱۰ که قرار است در تاریخ October 22, 2020 (برابر با ۱ آبان ۱۳۹۹) منتشر شود میگذارند.

توسعه این نسخه (با نام رمزی “Groovy Gorilla“) هنوز در مراحل اولیه است، اما با این حال میتوان اطلاعاتی از تاریخ انتشار، مدت زمان پشتیبانی از آن و البته تعدادی از ویژگی های آن کسب کرد.

بنابر این تا پایان مطلب با ما همراه باشید تا هر آنچه که در اوبونتو ۲۰٫۱۰ خواهد بود را بدانید!

اوبونتو ۲۰٫۱۰ با کد نیم Groovy Gorilla یک نسخه با پشتیبانی کوتاه مدت (STR) است، به این معنا که تیم اوبونتو به مدت ۹ ماه اقدام به پشتیبانی، انتشار وصله های امنیتی، رفع باگ و انتشار بروزرسانی نرم افزار های مختلف خواهد نمود و پس از آن دیگر هیچ گونه پشتیبانی از آن وجود نخواهد داشت!

تاریخ انتشار اوبونتو ۲۰٫۱۰

نسخه نهایی اوبونتو ۲۰٫۱۰ در تاریخ October 22, 2020  منتشر خواهد شد، با این حال تاریخ های انتشار در چرخه توسعه به شکل زیر خواهد بود:

Testing week: July 3, 2020

UI Freeze: September 17, 2020

Ubuntu 20.10 Beta: October 1, 2020

Kernel Freeze: October 8, 2020

Release Candidate: October 15, 2020

قابلیت های اوبونتو ۲۰٫۱۰

چه ویژگی هایی در اوبونتو ۲۰٫۱۰ گنجانده شده؟ در زمان نوشتن این مقاله بسیاری از این ویژگی های جدید بصورت حتمی در اوبونتو ۲۰٫۱۰ وجود خواهند داشت و یا احتمال موجود بودن آنها در اوبونتو ۲۰٫۱۰ بسیار زیاد خواهد بود.

گنوم ۳٫۳۸

گنوم ۳٫۳۸ که قرار است در ماه سپتامبر منتشر شود و در قلب اوبونتو ۲۰٫۱۰ خواهد بود، گنوم ۳٫۳۸ پیشرفت های زیادی در زمینه UI و UX داشته است، همچنین در این نسخه از گنوم شاهد عملکرد بسیار بهتری خواهیم بود. گنوم ۳٫۳۸ تغییرات دیگری هم خواهد داشت، از جمله lock screen جدید و همچنین حذف Frequent Apps از منوی اپلیکیشن ها.

Ubuntu DDE اوبونتو با طعم دیپین!
مشاهده

همچنین توسعه دهندگان GNOME قصد دارند فاصله میان آیکن ها در منوی اپلیکیشن ها را بهبود بخشند تا شاهد استفاده بهینه تری از فضای صفحه نمایش باشیم.

تلاش برای بهبود هر چه بیشتر و بهتر قابلیت fingerprint login یا ورود با استفاده از اثر انگشت همچنان ادامه دارد.

کرنل جدید تر

اوبونتو ۲۰٫۱۰ در زمانی که این مطلب را میخوانید با کرنل ۵٫۶ لینوکس در حال توسعه است، اما انتظار میرود که در زمان انتشار نسخه نهایی اوبونتو ۲۰٫۱۰ شاهد نسخه جدید تری از کرنل دوست داشتنی لینوکس باشیم، پیش بینی این که آنها نهایتا از چه نسخه ای از کرنل لینوکس استفاده خواهند کرد دشوار است، اما احتمالا اوبونتو ۲۰٫۱۰ در نهایت با لینوکس ۵٫۸ منتشر شود.

مشکل blurry desktop background که باعث میشد در زمانی که کاربر از یک تصویر با رزولیشن بالا برای پس زمینه استفاده میکرد شاهد بکگراندی ناواضح و تار باشد حل خواهد شد.

در اوبونتو ۲۰٫۱۰ شاهد پتشیبانی از OEM kernels (برای دیوایس هایی که بصورت پیش گزیده با اوبونتو عرضه شدند) خواهیم بود.

والپیپر پیشفرض

طبق رسم همیشگی، هر نسخه از اوبونتو به همراه یک والپیپر پیش فرض زیبا منتشر خواهد شد، اوبونتو مثل همیشه رنگبندی دوست داشتنی خود را حفظ کرده،

با کمی دقت میتوانید لگوی اوبونتو را در شیشه عینک مشاهده کنید.

به یاد داشته باشید که هنوز تا انشتار اوبونتو ۲۰٫۱۰ فاصله زیادی داریم و تغییرات این نسخه از اوبونتو به موارد بالا محدود نمیشود و پست مداما بروزرسانی خواهد شد.

شما در مورد اوبونتو ۲۰٫۱۰ چه فکری میکنید؟ منتظر چه ویژگی جدیدی در اوبونتو هستید؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید!

مینت 19.3 با تغییرات فراوان در راه است!
مشاهده
منبع : omgubuntu

کاربر گنو/لینوکس و کمی علاقمند به پایتون.

عضویت در کانال
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. Mr. Linux
  8:40 2020/09/25

  سلام هنوز تاریخ دقیقی منتشر نشده از این نسخه

  • محمدجواد استادی
   12:00 2020/09/26

   سلام، نسخه نهایی ۱ آبان ماه ۱۳۹۹ منتشر خواهد شد.